Haberler

Gazprombank Digital ve Waves Platform stratejik ortaklık kurdu

Rusya’nın üçüncü büyük bankası olan Gazprombank’ın dijital kolu olan GPB Digital, Waves Platform’la stratejik ortaklık konusunda bir mutabakat imzaladı.

Bitcoin ve blok zincirle ilgili ilk tereddütten sonra Rusya artık yeni teknolojiyi benimsiyor ve Waves bu hareketin ön planında.

Kısa bir süre önce, bankanın dijital bölümü olan Gazprombank Digital, müşterilerine kapsamlı ilk para teklifi (ICO) hizmetleri ve özel olarak Rus metalleri ve madencilik sektörü için özelleştirilmiş bloklu zincir çözümleri sunmayı hedefleyen bir ortaklık kurdu.

Gazprombank 260’dan fazla şubesi ve Beyaz Rusya ve İsviçre piyasalarında varlığı ile Rusya Federasyonu’ndaki üçüncü büyük bankadır. Waves, yenilikçi dijital finansman mekanizmalarının getirilmesi için çözümler sunarken, GPB Digital finansal teknoloji çözümleri geliştirmeye ve bunları kurumsal ve yatırım bankacılığı müşterileri de dahil olmak üzere ana akım bankacılık müşterilerine sunmaya odaklanacak.

GPB Digital Genel Müdürü Maxim Ermilov “Blok zincir teknolojileri, zaten teknoloji start-uplarının kripto para birimlerinde önemli miktarda fon sağlaması için zemin kazanmaktadır. ICO’lar küçük ve orta büyüklükteki girişim projeleri için en uygun seçenektir ancak tek başına teknoloji sektörüyle sınırlı olmamalıdır. Ekonominin reel sektörüne, özellikle de metaller ve maden arama ve geliştirme projelerine kriptokrasi finansmanı inovasyonunu getirme konusunda büyük potansiyel görüyoruz. Waves Platformu ile işbirliği yapmaktan memnunuz ve ortak çabalarımız, kripto yatırımcılarına finansal sağlamlık ve risk açıklamasıyla ilgili çok yüksek standartları karşılayan gerçek projeleri gerçekleştirmeye yardımcı olacağından emin “açıklamalarında bulundu.

Bu anlaşma uyarınca GPB Digital, metal ve madencilikten başlayarak Rusya ekonomisinin gerçek dünyasında (dijital değil) sektördeki şirketlere yenilikçi ICO finansman mekanizmasının uzun vadeli avantajlarını anlatacak ve destekleyecek. Buna ek olarak, temel hedeflerden birisi ICO yatırımcılarına sunulan projelerin kalitesini yükseltmek ve finansal analiz standartlarını ve risk açıklamasını geleneksel finansal araçlarda nitelikli yatırımcılara yakın olan standartlara getirmektir.

Waves’in kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov da ekliyor:“Ortaklığımız, blokchain teknolojisinin toplu olarak uygulanmasına yönelik önemli bir adım. Halen, ICO’lar yasal olarak düzenlenmemekte ve yatırımcılar için önemli riskler taşımaktadır. Gazprombank’ın yan kuruluşu olan GPB Digital ile yaptığımız stratejik ortaklık, kripto yatırımcıları için yüksek kaliteli bir anlaşma akışı yaratmamızı sağlayacak. Bu, Rusya ve dünyadaki tüm blokchain endüstrisi için önemli bir adım”.

 

kaynak:http://wavescommunity.com/gazprombank-digital-and-waves-platform-enter-strategic-partnership/

 

AztecGoldHero

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir